Agencja
Zdjęcia
Kontakt

OPOLSKA NOC KABARETOWA

OPOLSKA NOC KABARETOWA

Od 2005 roku „Opolska Noc Kabaretowa”, dzięki porozumieniu Telewizji Polskiej z opolskimi Animatorami Kultury powróciła do repertuaru  Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Przed laty opolskie kabaretony święciły wielkie triumfy. Do dziś wielu z nas zna na pamięć fragmenty programów kabaretów: Tey, Kur, Dudek, etc.
Od 1995 roku Estrada Polska. Spółka z o.o. oraz Agencja Koncertowa BAMA , realizowały kolejne edycje Opolskiej Nocy Kabaretowej. Tym samym zainicjowały cykl corocznych spotkań opolskiej publiczności z najlepszymi artystami kabaretowymi w Polsce.
Opolska Noc Kabaretowa postrzegana jest przez opolan jako druga co do wielkości po festiwalu impreza estradowa w regionie. Od 2005 roku Telewizja Polska przygotowując festiwal, skorzystała z doświadczeń dotychczasowych animatorów tej imprezy i wspólnie z Estradą Polską.Sp. z o.o., Agencją Koncertową BAMA oraz Agencją Artystyczną ESKANDER przygotowano „Opolską Noc Kabaretową”, która odbyła  się  tuż po koncercie „Superjedynki”.
W latach 1995-2004 na deskach opolskiego amfiteatru wystąpili m.in.: Marcin Daniec, Krzysztof Piasecki, Jan Pietrzak, Bohdan Smoleń, Jerzy Kryszak, Tadeusz Drozda, Wiktor Zborowski i Marian Opania, Grzegorz Halama, Krzysztof Daukszewicz, Piotr Bałtroczyk, Maciej Stuhr, Cezary Pazura, kabarety: ELITA, RAK, OT.TO, Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju...


 


Copyright © 1990 - 2018 BAMA » Wszelkie prawa zastrzeżone