Agencja
Zdjęcia
Kontakt

Kabaret Limo

            Kabaret Limo to dobry kabaret. Tak myślą jurorzy w Krakowie (I Nagroda na Pace’01 i ’04 i ‘06), w Lidzbarku (Grand Prix Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry 2005); tak myślą też widzowie (Nagroda Publiczności Paka’04, II Miejsce na Dąbrowskiej ściemie Kabaretowej).
                                                                                      
Również recenzenci są podobnego zdania:
 
Pierwszy turniej wyłonił lidera, kabaret Limo. On też w ostatecznej punktacji otrzymał Grand Prix turnieju. Bardzo dobry tekst, wspaniała, przemyślana choreografia, dobra dykcja, niezła gra aktorska, swoboda na scenie.
 
Ewa Lubińska, Gazeta Olsztyńska, 22.08.05
 
Kabaret „Limo” opowiadał o problemach nękających inkwizycję – na przykład o braku przeboju promującego jej działalność. To zderzenie pseudohistorycznych realiów ze zdecydowanie współczesną tematyką skeczy, pozwoliło nie tylko na świeże spojrzenie na otaczającą rzeczywistość i oryginalne jej wykpienie, ale również na stworzenie przedstawienia stanowiącego spójną całość.
 
Agata Marzęcka, Scena, 03/2004
 
Cóż jeszcze dodać? Może to, że Abelard Giza, lider Kabaretu, był kilkakrotnie nagradzany za najlepsze teksty satyryczne (m.in. PaKA’04 i Lidzbarskie Wieczoru Humoru i Satyry’05), zaś najpiękniejsza osoba w kabarecie Ewa Błachnio otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki w Lidzbarku Warmińskim w roku 2001. A Szymon Jachimek, Marcin Kulwikowski i Wojciech Tremiszewski to też nie byle kto J
 
Kabaret Limo ma w swoim repertuarze 2 programy:
-         „Za Murami, Za Stosami”   + „Takie małe de best of” – składanka najlepszych skeczy z 7 lat istnienia kabaretu;
-         „Miasteczko” – program parateatralny, najnowsze dzieło Kabaretu.

 


Copyright © 1990 - 2018 BAMA » Wszelkie prawa zastrzeżone