Agencja
Zdjęcia
Kontakt

Kabaret Pirania

CHARAKTERYSTYKA
Pochodzą z Kielc. Powstali w roku 1991, po odejściu z kabaretu „Pigwa Show”. Nazwa zaczerpnięta została z tytułu audycji w radiu Kielce „Piracki Radiowęzeł PIRANIA”.
Wcześniej mieli już na swoim koncie dokonania artystyczne, bowiem karierę zaczynali na przełomie lat 70. i 80. (Andrzej wygrywał festiwale piosenki studenckiej, Joanna przywoziła nagrody z przeglądów piosenki harcerskiej, a Stefan założył kabaret Koza Nostra).
Ich charakterystyczną cechą są stroje robocze (zgodne z wymogami sanepidu) – kufajki i berety. Śmieją się z rzeczy zwyczajnych, wywołując u każdego rechot aż do bólu brzucha. Bardzo dobrze śpiewają, a jeszcze lepiej grają swoje role.
SKŁAD OSOBOWY
Andrzej Kaczmarek – połączenie Tadeusza Drozdy z Bogdanem Smoleniem.  Posiadł rzadką sztukę łamania bariery między sceną a widownią, co sprawia, że publiczność czuje się tak, jak na prywatce w mieszkaniu Andrzeja.
 
Stefan Lipiec - pisze teksty, śpiewa, opracowuje scenariusze, reżyseruje a także prowadzi programy. W przeciwieństwie do wielu aktorów kabaretowych potrafi doskonale śpiewać.
 
Joanna Berner – Litwi – najpiękniejsza twarz Kabaretu Pirania. Pięknie śpiewa i pięknie wygląda. Ma za sobą ciekawą karierę jako wokalistka i wiele nagród na koncie.
SAMI O SOBIE
„…Nasz kabaret okazał się trwalszy od kufajek (rozsypały się od częstego użytkowania i zabiegów kosmetycznych), ale na szczęście dzięki przyjaciołom mamy nowe…”
OSIĄGNIĘCIA
Mają na swoim koncie wiele sukcesów, które trudno wymienić. Na początku występowali w programach telewizyjnych „Express Dimanche” i „Kanał 5”. Przez dwa lata koncertowali także z kabaretem Klika. Wreszcie w roku 1995 zostali zauważeni i zaproszeni do udziału w kabaretonie w Opolu. Po tym wydarzeniu posypały się propozycje występów. Zrobili więc karierę w kraju i za granica i występują nadal.
PROPOZYCJE
ZNANE i PAMIĘTANE NUMERY:
- „ Qunia znasz”
- „Sejm i senat”

 


Copyright © 1990 - 2018 BAMA » Wszelkie prawa zastrzeżone