Agencja
Zdjęcia
Kontakt

DŁUGI

Premiera pierwszego programu miała miejsce w klubie "Kropka" w Gliwicach, 8 marca 1979 roku. Od tamtej pory kabaret DŁUGI przygotował i wystawił kilkanaście programów, wziął udział w kilkudziesięciu kabaretonach (w tym kilka wyreżyserował), wyprodukował kilkanaście wydawnictw audiowizualnych , nagrał kilkadziesiąt programów telewizyjnych, kilkaset audycji radiowych i wyst?pi? kilka tysi?cy razy dla ponad miliona widzów.
Zgarnął główne nagrody we wszystkich liczących się przeglądach, festiwalach, turniejach i konkursach kabaretowych (m.in. trzykrotnie wygrał Ogólnopolskie Spotkania Estradowe w Rzeszowie, zdobył Srebrną Szpilkę w Lidzbarku Warmińskim, Złote Rogi Kozicy w Zakopanem, dwukrotnie Grand Prix Przeglądu Klubowych Teatrów i Kabaretów w Katowicach oraz zwyciężył w Turnieju M?odych Talentów w Krakowie, gdzie w nagrodę otrzymał w radiowej Trójce czas antenowy na własną audycję).
Gdy stuknęło mu 10 lat przestał zgłaszać się do zawodów by nie utrudniac startu młodszym. W 1999 roku kabaret "Długi" obchodził 20-lecie istnienia i 15-lecie współpracy z radiową Trójką. 10-go czerwca 2001 na antenie Trójki nadana została 450-ta audycja "Parafonia".


 


Copyright © 1990 - 2018 BAMA » Wszelkie prawa zastrzeżone