Agencja
Zdjęcia
Kontakt

Grupa MoCarta

"Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą matkę muzykę z żartobliwą ironię i jesteśmy pewni, że się nie obrazi".

 

Grupa Mo Carta to kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Zespół utworzyło czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi. Filip Jałlar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Artur Renion. Wspólną działalność rozpoczęli w 1995.

 

Początkowo współpracowali z telewizą Canal + prezentując krótkie 2 - 3 minutowe żarty muzyczne. Zespół po raz pierwszy wystąpił przed publicznością na XIII Przeglądzie Kabaretów "PaKa 97". W maju tego samego roku odbyła się premiera pierwszego programu pt. "Mozart wiecznie żywy". Od tej pory Grupa prowadzi aktywną działalność koncertową. W lipcu i wrześniu 1997 dokonała rejestracji utworów zawartych w programie "Mozart wiecznie żywy" dla Programu III Polskiego Radia, a w lutym 1998 nakładem wydawnictwa Selles ukazała się pierwsza płyta zespołu. Grupa Mo Carta wielokrotnie pojawiała się w telewizji. (TVP1, TVP2, telewizje regionalne - Łódź, Wrocław, Katowice). Do października 2000 wiolonczelistą Grupy był tragicznie zmarły Artur Renion. Od XII 2000 nowym członkiem Grupy jest Bolek Błaszczyk.

Zdobyte nagrody: Grand Prix XVIII Biesiad Satyry i Humoru "Złota szpilka" 1997, II nagroda Przeglądów Kabaretów PaKa 1998 i 2000, "Pingwin z brązu" - nagroda zielonogórskiego środowiska kabaretowego, Grand Prix Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście, 2002. W 1999 roku Grupa zaprezentowała swój drugi program pt. "Cztery pory roku według Grupy Mo Carta"

 

Grupa Mo Carta to nie tylko kabaret muzyczny. Zespół występuje również z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową (współpracować m.in. z takimi artystami jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Grupa pod Budą, Marian Opania, Włodzimierz Korcz, Artur Andrus, Czerwony Tulipan, Kayah, Piasek oraz mim Ireneusz Krosny) W październiku 1998 Grupa wzięła udział w prestiżowym festiwalu "Gaudeamus" we Wrocławiu, uzyskując niezwykle przychylne recenzje w piśmie "Ruch Muzyczny". Od tego czasu Grupa MoCarta jest często zapraszana do sal filharmonicznych w całej Polsce, a także wyjeżdża na koncerty zagraniczne (Niemcy, Szwecja, Słowacja, Litwa, Ukraina).

 

W X 2000 ukazała się druga płyta Grupy: "Kreatury czyli Cztery Pory Roku według Grupy Mo Carta" (wydawnictwo CDR, dystrybucja Pomaton EMI). W lipcu 2002 kwartet wziął udział w koncercie znanego artysty jazzowego Bobby McFerrina podczas Warsaw Summer Jazz Days.

 

WYMAGANIA TECHNICZNE:
 1. Grupa MoCarta
  Prosimy o zapewnienie zespołowi warunków występu maksymalnie zbliżonych do teatralnych, tj.:
  -występ wyłącznie przed publicznością siedzącą w rządach
  podest minimum 4 x 4 m (nie jest konieczny w przypadku podniesionej sceny - wysokość minimum 50 cm)
  -4 krzesła (bez poręczy!)
  -nagłośnienie sali
  -mixer z minimum ośmioma wejściami mikrofonowymi
  -2 mikrofony bezprzewodowe dynamiczne
  -dwa monitory (ods?uchy) na scenie
  -1 duży statyw do mikrofonu bezprzewodowego
  -2 di-boxy na scenie
  -zapewnienie linii (podłączenia do konsolety) w obrębie sceny dla mini-discu, który zespół przywozi ze sobą; zespół dysponuje końcówkami: chinch x 2 (męska i żeńska) lub duży jack x 2 oraz kablem 15 m
  -oświetlenie sceny: przód - 4 białe reflektory niezbędne do oświetlenia danej sceny (po dwa na stronę), 2 czerwone reflektory po 1000 Watt (po jednym na stronę); tył - ---ewentualnie dwie białe kontry.
  -dodatkowo: możliwość podłączenia stroboskopu na brzegu sceny (sieć).
  -Akustyk realizujący koncert powinien mieć możliwość zmiany świateł w trakcie koncertu ze swojego stanowiska!
  -kulisa lub zastawka ciemna min. 2 x 2 metry (nie jest konieczna w przypadku osobnego pomieszczenia obok sceny)
  -zapewnienie garderoby
  -zapewnienie przynajmniej 30-minutowej próby na dwie godziny przed występem
  -zapewnienie członkom Grupy napojów chłodzących, kawy i herbaty podczas próby i koncertu
  -ewentualne nagrania telewizyjne, radiowe, etc. (przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnych celów reportażowych) możliwe są jedynie w czasie pierwszych dziesięciu minut występu i wymagają każdorazowo indywidualnej zgody
  -ewentualne fotografowanie możliwe jest jedynie podczas pierwszych dziesięciu minut występu, bez użycia fleszu i wymaga każdorazowo indywidualnej zgody

 


Copyright © 1990 - 2018 BAMA » Wszelkie prawa zastrzeżone