Agencja
Zdjęcia
Kontakt

Koń Polski

Powstał w 1985 r w środowisku akademickim Wyższej Szkoły
Inżynierskiej (obecnie Politechnika ) w Koszalinie z inicjatywy Leszka Malinowskiego - autora większości tekstów i szefa zespołu.
Na I Przeglądzie Kabaretów PAKA w Krakowie kabaret otrzymał nagrodę GRAND PRIX. Później wielokrotnie nagradzany na wielu przeglądach i festiwalach . Oprócz nagród na "Pace" otrzymał między innymi "Z?ot? Szpilk?"
Lidzbarskich Biesiad Satyry i Humoru , nagrodę główną Ogólnopolskich Targów Kabaretowych "Otaka" we Wrocławiu , pierwsze miejsce Festiwalu Osobliwości Kabaretowych "Foka" w Warszawie oraz prestiżową Nagrodę Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego przyznaną przez Urząd Rady Ministrów i jury , w którym zasiadali m.in. Andrzej Wajda i Andrzej Łapicki , nagrodę "Andrzeja" przyznaną przez wrocławski kabaret "Elita" a także "Hanysa" - nagrodę przyznaną przez kabaret "Rak" z Rudy Śląskiej.

Latem 1996 r , na świnoujskiej FAMIE kabaret otrzymał nagrodę II Programu Telewizji Polskiej uroczyście wręczoną przez Ninę Terentiew.. Od tego czasu grupa na stałe współpracuje z telewizyjną "dwójką" . Ponadto Koń Polski ma na koncie cykle scenek i programów rozrywkowych dla I Programu Telewizji Polskiej ( m.in. cykl pt. "Koń-serwa śniadaniowa"}oraz dla "Naszej Telewizji" i Canal Plus . 

Zespół pięciokrotnie wyjeżdżał z występami za ocean, Występował - między innymi - w Chicago, Nowym Jorku, San Francisco i na Florydzie gdzie bawił publiczność polonijną . Ponadto występował dla Polonii w Niemczech .
Od kilku lat kabaret z powodzeniem jeździ za granicę .W czasie Gorbaczowowskiej odwilży kabaret wystąpił w Moskwie w popularnym programie telewizyjnym pt. KA-WE-EN".
Członkowie zespołu brali udział w dwóch serialach telewizyjnych wg scenariusza Leszka Malinowskiego: "Badziewiakowie" i "Skarb Sekretarza".

Kabaret uprawia satyrę obyczajową i polityczną podaną w oryginalnej formie i stylu .

 

 
W ciągu kilkunastu lat działalności przez kabaret przewinęło się kilkadziesiąt osób, wśród których szczególnie zapisali się Małgorzata Franek {obecnie Malinowska), Celina Monikowska Martini, Piotr Kryszan, Jan Martini, Roman Franczak, Mieczysław Giedrojń i inni.

 

W tym czasie powstało kilkadziesiąt skeczy i piosenek ,takich jak : "Wybory", "Ufok", "No i co", "Jak się cieszę ,że cię widze", "Zrzekanie się nagród", "Sąd nad Jerzym Badziewiakiem" ,"Lekcje języka", "Stasiek Górecki -kickbokserzy", "Komórkowcy", "Manewry Nato", "Hela i Marian", piosenki - "Miasteczka", "Witaj Europo", "Majkel", "Country po polsku", "Podmoskiewska Wieczerza"... 

 

Koń Polski w swoim najnowszym programie pt. "Co koń wyskoczy" prezentowanym cyklicznie na małej scenie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.

 

Wymagania Techniczne
Dla wykonawców 5-6 mikrofonów dobrej jakości (preferowane Shure SM 58 lub Beta SM 58) na regulowanych statywach.(w tym 1 bezprzewodowy!)

-    Linia stereo do instrumentu klawiszowego z dBox’ami ( wyjścia z instrumentu typu jack)

 

-         Opcjonalnie linia do minidysku (wyjście typu chinch lub duży jack )
-         Odsłuchy – przynajmniej 2 sztuki w salach do 200 osób, 3 lub więcej w salach powyżej
-         Dwa gniazdka elektryczne 230 V przy stanowisku instrumentalisty


 


Copyright © 1990 - 2018 BAMA » Wszelkie prawa zastrzeżone